RADOVI NA UREĐENJU JAVNIH POVRŠINA

Današnjim uređenjem nekoliko lokacija u gradu ekipe RJ Čistoća završavaju orezivanje i uklanjanje suhih i opasnih stabala u centru grada na pješačkoj šetnici. Intenzivno se radi na uklanjanju ocvalih ružičnjaka i cvjetova radi poboljšanja i uspješnije sljedeće cvatnje.

Vrši se mašinsko košenje svih prioriteta po planu i programu Odjeljenja za javne poslove Vlade Brčko distrikta BiH.

Iskoristili smo lijepe i sunčane dane za tretiranje pločnika po cijelom gradu protiv korova totalnim herbicidom, kao i tretiranje insekticidima žive ograde i ružičnjaka. U ove sunčane i tople dane, naše ekipe zalijevaju sve biljne vrste počevši od cvjetnih gredica, ružičnjaka, mlade žive ograde i mladih stabala.

APEL – NE UNIŠTAVAJTE SADNICE

Apelujemo na nesavjesne građane, vandale, da ne lome i ne uništavaju mlada stabla, kao što je to učinjeno u naselju Meraje, gdje je polomljeno je 10 komada sadnica ginko bilobe, te mlada stabla drvoreda na Malezijskom putu.