Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 21.10.2020. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

• TS 10/0,4 kV Begovača 1, zastoj u trajanju od 09:00-11:00 h
  • DV 10 kV Gorice, zastoj  u trajanju od 09:00-11:00 h
  • DV 10 kV Bukvik-Rašnjani,zastoj u trajanju od 10:00-14:00h
  • Iz istoga razloga, na početku radova oko 10:00 h i na kraju (planirano oko 14:00 h) doći će do kratkotrajnog prekida (do 5 minuta) u snabdijevanju električnom energijom kod svih kupaca iz naselja: Bukvik dio, Gajevi, Prijedor, Podarevac dio i Vodovod Stjepkovica.

• Vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema pod upravom JP „Komunalno Brčko“ trebalo bi da bude uredno.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi: 40/10, 43/10 i 30/12).
  • Vanredne aktivnosti po nalogu Vlade Brčko distrikta BiH: pranje i dezinfekcija javnih i saobraćajnih površina i pijaca

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

Akcija prikupljanja kabastog otpada – lokacije za četvrtak 22.10.

• Klanac – parking kod zgrade MZ
  • Rijeke – proširenje puta kod džamije i parking kod zgrade MZ
  • Grčica – kod fudbalskog igrališta, ugao ulice Pavla Savića (prije dječijeg igrališta na Ilićki)
  • Poljoprivrednik – parking kod zgrade MZ 4. Juli
  • Dizdaruša – parking kod zgrade MZ, raskrsnica Omerbegovača – Boderište
  • Četvrti Juli – parking kod zgrade MZ

ODRŽAVANjE JAVNIH, ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Održavanje kolovoza i javnih zelenih površina

• Usluge održavanja – uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.