Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 28.03.2022. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

• Cerik dio – zastoj u vremenu od 10:30-13:30 h;
  • Plazulje manji dio – zastoj u trajanju do 1 h u toku dana;
  • Brezovo polje, manji dio – zastoj u trajanju do 1 h u toku dana;

Zastoji u isporuci vode:

• Naselje IV Juli I kod broja 20 – sanacija curenja na vodovodnoj mreži (tokom izvođenja radova, izvjesne su kraće obustave vodosnabdijevanja u navedenoj ulici)
  • MZ Bukvik – sanacija dva curenja na mreži.
  • MZ Boće –zbog radova na izgradnji cjevovoda od strane trećeg lica, doći će do prestanka napajanja kupaca vodom u mjesnim zajednicama Boće, Boderište i dio Omerbegovače u periodu od 9:00 do 12:00 h.
  • U ostalim dijelovima gradskog  i lokalnim vodovodnim  sistemima očekuje se uredno vodosnabdijevanje
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi 40/10,43/10 I 30/12)

Danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

Održavanje javnih zelenih i saobraćajnih površina u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Održavanje javnih i zelenih površina u skladu sa godišnjim planom

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

• Molimo vas da redovno izmirujete obaveze po osnovu pruženih usluga.
  • O ostalim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.