Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 14.04.2022. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

• TS Brezovo Polje 1 – zastoj u trajanju od 09:00 – 11:00 h
  • TS Ražljevo 2 – zastoj u trajanju od  09:00 – 11:00 h
  • TS Brezovo Polje 2 – zastoj u trajanju od 11:00 – 13:00 h
  • TS Ražljevo (mlin) – zastoj u trajanju od 11:00 – 13:00 h
  • TS Bosutka (jedan NN izlaz) – zastoj u trajanju 2 h u toku dana
  • TS Sandići 3 (jedna NN izlaz) – zastoj u trajanju od 1 h u toku dana

Zastoji u isporuci vode:

• Ulica Jovana Sterije Popovića i Trobradovića Sokak – istražne aktivnosti na vodovodnoj mreži
  • Ulica Ćumurovića – sanacija terena
  • Zaposlenici na terenu provode aktivnosti kontrole mjernih mjesta – vodomjera, ugrađenih  u stanove potrošača.
  • U gradskom i lokalnim vodovodnim sistemima očekuje se uredno vodosnabdijevanje

• Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

Besplatna akcija odvoza krupnog otpada – lokacije za odlaganje za četvrtak

• Rašljani (parking kod zgrade MZ)
  • Maoča (Meraje – kod kuće Kurtalić Ferida, Tabaci – kod tabačkog mosta, Rašljanski put – proširenje puta kod mosta)
  • Prutače (raskrsnica na ulazu u naselje)
  • Gornji Rahić (proširenje puta kod mezarja prema Čandama, parking na pijaci, kod mosta prema Gornjem Zoviku)
  • Ograđenovac Hukelji (kod zgrade MZ)
  • Čande (parking kod zgrade MZ)
  • Ćoseti (kod zgrade MZ)
  • Cerik (parking kod izbjegličkog naselja, s lijeve strane kod autobuske stanice)
  • Bijela (parking kod nogometnog igrališta i raskrsnica ispred mosta u Cvijanovićima)
  • Gornja Skakava (parking kod MZ)

ODRŽAVANjE JAVNIH, ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Održavanje javnih i zelenih površina u skladu sa godišnjim planom

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

O ostalim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.