Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 27.05.2019. godine

Servisne Informacije

Zastoji u isporuci električne energije:

• Gornji Brezik dio, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;
  • Novo Brčko dio (Miroslava Krleže dio, Vase Pelagića i Esada Pitića), zastoj u trajanju do 2 h tokom dana;
  • Boće dio – Redak, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ODRŽAVANJE JAVNIH ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 h
  • Sadnja sezonskog cvijeća u gradskom području
  • Mašinsko košenje travnjaka u Srpskoj Varoši, oko nove zgrade Policije, kod stadiona Blatuša
  • Orezivanje zelene ograde u gradskom području

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja – Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.