Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 05.10.2022. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

• MZ Gornji Rahić, MZ Ograđenovac, Hukelji, Okrajci, MZ Štrepci, MZ Palanka, Bunarić Peškiri, MZ Bukvik dio, Vujčići, Džigure, MZ Ćoseti, MZ Čande, MZ Gornji, MZ Donji Zovik, MZ Šatorovići, Krnjića Brdo, Repino Brdo, Prutače, MZ Maoča, Gornja Maoča i MZ Islamovac zastoj u vremenu od 08:00 – 16:00 h
  • DV 10kV Ulice dio, zastoj u trajanju od 9:00-12:00h
  • DV 10kV Ulice, zastoj 1 h u toku dana

• U ul. Stevana Sremca i Mostarska izvode se radovi na priključenju novih korisnika, te je moguć kraći zastoj u isporuci vode
  • U ostalim dijelovima gradskog vodovodnog sistema očekuje se uredno vodosnabdijevanja.
  • Radovi na sanaciji curenja na vodovodnoj mreži se izvode u MZ Cerik i MZ Dubrave. Mogući su kraći zastoji u isporuci vode
  • Na svim lokalnim vodovodnim sistemima su mogući poremećaji u vodosnadbijevanju u vidu pada pritiska i prekida vodosnadbijevanja, usled nedovoljne količine vode na izvorištima.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi: 40/10, 43/10 i 30/12).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima:

Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

Besplatna akcija prikupljanja krupnog otpada – lokacije odlaganja za

• Gredice I – proširenje kod igrališta
  • Gredice II – kod zgrade MZ
  • Sandići – parking ispred igrališta
  • Trnjaci – raskrsnica kod osnovne škole
  • Popovo Polje – proširenje puta na ulazu u selo
  • Ražljevo – proširenje iza Doma kulture
  • Slijepčevići – ispred zgrade MZ
  • Krbeti – proširenje puta na ulazu u selo sa desne strane
  • Buzekara – raskrsnica ispred zgrade MZ
  • Brka – proširenje puta ispred zgrade MZ, preko rijeke na raskrsnici Gornja Mahala
  • Ugori – raskrsnica kod mezarja

Održavanje javnih, zelenih i saobraćajnih površina će se odvijati u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Održavanje javnih i zelenih površina u skladu sa godišnjim planom

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

O ostalim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.