Blog
SERVISNE INFORMACIJE za petak 10.4.2026. godine
RJ ELEKTRODISTRIBUCIJA
Za danas su planirani sljedeći radovi na EEO:
- Brod veći dio, Lipovac i Ulović dio, kratki zastoj u toku dana;
- Ulović dio, Vitanovići i Bukovac, radovi na otklanjanju kvara u toku dana;
- U toku je akcija isključenja sa elektrodistributivne mreže svih korisnika koji neredovnoplaćaju račune. Molimo sve naše potrošače da uredno izmiruju svoje obaveze, jer u suprotnom osim duga morati će platiti i troškove ponovnog uključenja koji iznose 65 KM, ukoliko se isključenje vrši na mjernom mjestu a 130 KM ako se isključenje vrši na stubu ili krovnom nosaču.
RJ VODOVOD I KANALIZACIJA
- Za danas su planirani sanacioni radovi na vodovodnoj mreži u ul. Birčanska u Donjem Breziku i ul. Ilićka I. Mogući su prekidi u isporuci vode u dijelovima naselja gdje će se izvoditi radovi.
- Voda sa izvorišta Domažić nije za piće, te se može koristiti isključivo za tehničku upotrebu.
- U drugim dijelovima gradskog i ostalim lokalnim vodovodnim sistemima je uredno vodosnadbijevanje.
- Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi 40/10,43/10 I 30/12).
RJ ČISTOĆA
Služba za upravljanje otpadom
Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima:
Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – Š Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.
Akcija odvoza krupnog otpada, lokacije za petak:
- Kolobara – parking kod solitera i plato kod Ženskog mosta
- Burića Brdo – prostor kod zgrade MZ
- Rosulje – kod mosta u naselju
- Gluhakovac – parking kod zgrade MZ
- Meraje – parking kod zgrade MZ
- Ivici – parking kod zgrade MZ
- Mujkići – ciglana kod igrališta i parking kod zgrade MZ
- Naselje Š – parking kod Bosninog solitera
- Brčko Novo – plato iza autobuske stanice
Služba za javnu higijenu
Održavanje javnih, zelenih i saobraćajnih površina će se odvijati u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:
- Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
- Održavanje pješačke zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
- Održavanje javnih i zelenih površina u skladu sa godišnjim planom
- Košenje zelenih površina radiće se na slijedećim lokacijama: MZ Mujkići, lijeva strana Dejtonske ulice, MZ Gluhakovac, ul. Meše Selimovića, Štrosmajerova, Nušićeva, Reisa DŽ. Čauševića prema MZ Meraje, Reisa DŽ. Čauševića prema Bijeloj džamiji, prostor oko Islahijeta i prostor oko Orisa kod gradskog stadiona. Molimo sve vozače da svoje automobile ne parkiraju u blizini površina predviđenih za košenje.
Sektor za zbrinjavanje napuštenih životinja
- Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h
OSTALE AKTIVNOSTI
Sve radove na priključivanju na vodovodnu i elektroenergetsku mrežu na području Brčko distrikta BiH isključivo vrši JP “Komunalno Brčko”. U skladu sa čl. 24. Zakona o komunalnim djelatnostima Brčko distrikta BiH i čl. 31. Opštih uslova za isporuku i snabdijevanje električnom energijom Brčko distrikta BiH, priključci koji budu izgrađeni od strane trećih lica, smatraće se nezakonitim, te kao takvi neće moći biti registrovani kao legalni potrošači.
O ostalim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.
