Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 22.4.2021. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

• Brka dio (prema novoj BP Karamujić), zastoj u vremenu od 09:00 – 13:00 h
  • Štrepci dio, zastoj u vremenu od 09:00 – 13:00 h
  • Brka manji dio, zastoj u trajanju od 1 h u toku dana
  • Bijela manji dio, zastoj u trajanju od 1 h u toku dana
  • Rašljani manji dio, zastoj u trajanju od 2 h u toku dana
  • Brezovo polje manji dio, zastoj u trajanju od 3 h u toku

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Na gradskom i lokalnim vodovodima pod upravom JP „Komunalno Brčko“ vodosnadbijevanje će biti uredno
  • Kvalitet vode odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10)

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

Akcija prikupljanja kabastog otpada – lokacije za petak 23.4.

• Klanac – parking kod zgrade MZ
  • Rijeke – proširenje puta kod džamije i parking kod zgrade MZ
  • Grčica – kod fudbalskog igrališta, ugao ulice Pavla Savića (prije dječijeg igrališta na Ilićki)
  • Poljoprivrednik – parking kod zgrade MZ 4. Juli
  • Dizdaruša – parking kod zgrade MZ, raskrsnica Omerbegovača – Boderište
  • Četvrti Juli – parking kod zgrade MZ

ODRŽAVANjE JAVNIH, ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Zimsko održavanje ulica i puteva u skladu sa planom i prioritetima JP „Putevi Brčko“

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

O ostalim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.