Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 09.05.2019. godine

Servisne Informacije

Zastoji u isporuci električne energije:

• Naselje Dubrave dio i Palanka dio, zastoj u trajanju od 09:00 – 11:00 h;
  • Naselje Brka dio i Panjik, zastoj u trajanju od 11:00 – 13:00 h;
  • Gornji Rahić, Gornji i Donji Zovik, Maoča, Štrepci, Šatorovići, Repino Brdo, Krnjića Brdo, Prutače, Gornja Maoča, Islamovac, Čande, Ćoseti, Vujičići, Džigure, Okrajci, Ograđenovac, Palanka i Bukvik manji dio naselja, kratki zastoj u terminima 13:25 – 13:30 h i 14:45 – 15:00 h;
  • Gorice dio, Plazulje dio, Plazuljska ulica dio – moguć kraći zastoj u poslijepodnevnim satima;

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Zbog kvara opreme u rezervoaru Donje Dubravice, bez vode su naselja Donje i Gornje Dubravice. Ekipe Vodovoda su na terenu radi otklanjanja kvara. Normalizacija vodosnabdijevanja ovih naselja se očekuje danas tokom popodnevnih sati
  • Stanje vodosnabdijevanja gradskog i ostalih dijelova lokalnih vodovodnih sistema pod upravom JP „Komunalno Brčko“ je uredno.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

ČIŠĆENJE JAVNIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene od 05:00 do 22:00 h
  • Mašinsko košenje travnjaka: ulica Uznovića,  Bijeljinska cesta, Š naselje
  • Okopavanje biljnog materijala – gradsko područije
  • Orezivanje mlade žive zelene ograde – gradsko područije

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja – Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.