POČELI RADOVI NA POVEZIVANJU DVIJE TRAFO STANICE

Tokom septembra su započeti radovi na izgradnji 35 kV kablovskog voda od čvorne trafostanice ČTS 35/10 kV Brčko I do čvorne trafostanice ČTS 35/10 kV Brčko III, sa pripadajućim optičkim vodom.

Ovaj projekat, u ukupnoj dužini oko 4 km, će obezbijediti pouzdano i sigurno napajanje električnom energijom velikog broja krajnjih kupaca prvenstveno u užem gradskom jezgru. Zbog same pozicije navedenih čvornih trafostanica, trasa 35 kV kablovskog voda ići će kroz užu gradsku zonu što zahtijeva veoma složene građevinske i elektromontažne radove.

Novčana sredstva za realizaciju ovog projekta, predstavljaju grant Vlade Brčko distrikta BiH koji je dodijeljen našem preduzeću. Vrijednost projekta iznosi 987.850,00 KM bez PDV, a završetak radova se očekuje krajem tekuće godine.