OKONČANI RADOVI NA POVEZIVANJU DVIJE TRAFO STANICE

Radovi na izgradnji 35 kV kablovskog voda od čvorne trafostanice 35/10 kV Brčko I do čvorne trafostanice 35/10 kV Brčko III, sa pripadajućim optičkim vodom, započeti u septembru, okončani su ovih dana u skladu sa ugovorenim rokom.

Realizacijom ovog projekta omogućeno je pouzdano i sigurno napajanje električnom energijom velikog broja krajnjih kupaca prvenstveno u užem gradskom jezgru. Zbog same pozicije navedenih čvornih trafostanica, trasa 35 kV kablovskog voda dužine oko 4 kilometra, išla je kroz užu gradsku zonu što je zahtijevalo veoma složene građevinske i elektromontažne radove.

Pored finalizacije radova na kabliranju, završeni su i radovi na sanaciji svih javnih saobraćajnih površina koje su oštećene tokom izvođenja radova.

Vrijednost cjelokupnog projekta je 987.850,00 KM bez PDV-a, a sredstva su obezbjeđena od strane Vlade Brčko distrikta BiH i predstavljaju grant koji je dodijeljen našem preduzeću.