JP „Komunalno Brčko“ d.o.o. Brčko distrikt BiH obavještava kupce i korisnike usluga da su zbog obilježavanja novogodišnjih praznika, a u skladu sa Zakonom o praznicima Brčko distrikta BiH, 1. i 2. januar 2026. godine (četvrtak i petak) neradni dani.
U skladu sa navedenim, JP „Komunalno Brčko“ će raditi u ograničenom režimu rada.
RJ Administracija:
Blagajna u Brčkom, 31.12.2025., (srijeda), zbog popisa radiće do 9:00 sati. Za dane novogodišnjih praznika 1.1. (četvrtak) i 2.1.2026. godine (petak) neće raditi.
RJ Čistoća:
- Služba za upravljanje otpadom neće vršiti prikupljanje otpada u četvrtak, 1.1.2026. godine. Dionice koje bi trebale biti rađene u četvrtak, biće realizovane u subotu, 3.1.2026. godine.
- Služba za upravljanje otpadom će vršiti redovno prikupljanje, transport i deponovanje otpada prema ustaljenom rasporedu koji važi za petak, 2.1.2026. godine
- Služba za javnu higijenu će obavljati poslove u skladu sa Planom i programom redovnog čišćenja i održavanja javno saobraćajnih površina,
- Azil za pse će organizovati redovan rad na ishrani zbrinutih pasa, održavanju prostora azila i vanrednih intervencija po pozivu nadležnih Službi.
RJ Elektrodistribucija:
Distributivni centar upravljanja će raditi nesmetano, radi normalnog pružanja isporuke električne energije, dok će ostale jedinice obezbjediti minimum funkcionalnih kapaciteta i dežurstava, u skladu sa obavezom u neradne dane u Brčko distriktu BiH.
RJ Vodovod i kanalizacija
Fabrika vode će raditi nesmetano, radi normalnog pružanja usluge isporuke vode, dok će ostale jedinice obezbjediti minimum funkcionalnih kapaciteta i dežurstava, u skladu sa obavezom u neradne dane u Brčko distriktu BiH.
Za više informacija pozvati 0800 505 07.
