JP „KOMUNALNO BRČKO“ d.o.o SPREMNO ZA ZIMSKU SEZONU

Zimska služba JP „Komunalno Brčko“ d.o.o. izvršila je neophodne pripreme, te spremno dočekuje zimsku sezonu.

Rad Zimske službe zvanično je počeo 1. novembra i trajaće do 31.marta naredne godine.

Na zalihama je uskladišteno 200 tona industrijske soli kao i 760 tona drugog posipnog materijala, a u toku je nabavka novih količina, što bi trebalo biti dovoljno za kvalitetno obavljanje poslova čišćenja i održavanja saobraćajnica i trotoara u zimskim uslovima.

Od mehanizacije na raspolaganju je 6 kompleta za održavanje saobraćajnica, te 6 kompleta za održavanje trotoara, odnosno 4 velika kamiona i dva traktora za saobraćajnice, te 2 mala traktora, 3 bacača snijega i freza za čišćenje snijega sa trotoara, sa svim potrebnim priključcima.

JP „Komunalno Brčko“, u skladu sa odredbama iz ugovora sa investitorom JP „Putevi“,

ima obavezu čišćenja gradskog područja distrikta u okviru tabli naseljenog mjesta Brčko, što podrazumijeva gradske i prigradske mjesne zajednice.