19.11.2020. Polaganje priključnog kabla za TS Brka 8

Zaposlenici Radne jedinice Elektrodistribucija danas su položili priključni 10 kV kabal u dužini od 800 metara za trafo stanicu Brka 8.

Riječ je o realizaciji sredstava granta koja su za ove namjene odobrili Vlada i Skupština Brčko distrikta BiH iz Budžeta Distrikta, a radove izvodi JP „Komunalno Brčko“.

Značaj ovog projekta je u poboljšanju napajanja električnom energijom naselja Brka, mogućnost priključenja novih korisnika, te uopšteno stabilnije i kvalitetnije snabdijevanje električnom energijom ovog dijela Brčko distrikta BiH.

Skupština Distrikta je u ovoj godini izdvojila još 1,5 miliona maraka grant sredstava za realizaciju novih osam infrastrukturnih projekata za poboljšanje kvaliteta distribucije i snabdijevanja električnom energijom. Riječ je o izgradnji novih 35 i 10 kV kablovskih vodova u užoj gradskoj zoni, izgradnji novih trafostanica u seoskim područjima, za poboljšanje naponskih prilika u nekoliko sela, te nabavci mobilnih trafostanica neophodnih u vanrednim situacijama.