15.12.2020. U toku jesenja sadnja novih biljaka i orezivanje starijih stabala

Ove jeseni povećana je sadnja ukrasnih sadnica drveća i grmlja, prvenstveno zbog pogodnih vremenskih uslova, bez niske temperature, snijega, izmrzle zemlje ili dugotrajnih kiša, kažu u Službi za javnu higijenu RJ Čistoća, čiji zaposlenici ovih dana intenzivno uređuju gradske zelene površine.

Na Bulevaru Mira zasađene su ukrasne kruške, latinskog naziva Pyrus calleryana. Riječ je o dobrim i kvalitetnim sadnicama koje svojim habitusom odgovaraju sadnji između saobraćajnica.

Na površini predviđenoj za sadnju cvijeća, koja se nalazi neposredno uz novu fontanu u centru grada, posađene su ruže trajnice i ukrasno grmlje.

Novi dio Bulevara Mira oplemenjen je vizuelno, estetski i hortikulturno sa oko 300 komada novih sadnica.

Dekorativna nota zelenih površina urađena je malčiranjem novozosađenih sadnica i malčiranjem sadnica na površinama od velike važnosti, koje su u kontrastu sa crvenim malčom.

Ovaj mjesec pojačano je i orezivanje krošnji drveća u skladu sa planom održavanja zelenih površina za 2020. godinu.