23.05.2019. Proljetno uređenje grada u punom jeku

Zaposlenici Službe za javnu higijenu Radne jedince „Čistoća“ JP „Komunalno Brčko“ započeli su proljetnu sadnju cvijeća.

proljetnja_sadnja_01 proljetnja_sadnja_02proljetnjo_kosenje_01

Novim ruhom – crvenim i bijelim begonijama, ukrašene su žardinjere na pješačkoj zoni – Trgu mladih i Bosne Srebrene, a radovi se nastavljaju i danas na drugim lokacijama u užem gradskom području.

Osim sadnje sezonskog cvijeća, obavljaju se i redovne aktivnosti na mašinskom orezivanju žive ograde, mašinskom i ručnom košenju travnjaka, orezivanju starih, bolesnih i suhih stabala, uređenju zelenih površina u kružnim tokovima i drugim poslovima.

Svi radovi na održavanju i uređenju javnih zelenih i saobraćajnih površina realizuju se u skladu sa Planom i programom održavanja i čišćenja javnih zelenih površina i saobraćajnica koje donosi Odjeljenje za javne poslove Vlade Brčko distrikta BiH.