14.12.2018. Mirsad Đapo dobitnik nagrade najmenadžer 2018. godine

nagrada_najmenadzer_4.jpgNa sinoć održanoj 39. svečanoj ceremoniji dodjele prestižnog međunarodnog priznanja “Najmenadžer i najkompanija 2018.”, Mirsadu Đapi, direktoru Javnog preduzeća “Komunalno Brčko” d.o.o. Brčko distrikt BiH, uručeno je priznanje za najmenadžera javnihpreduzeća.

nagrada_najmenadzer_3.jpg

Ceremonija je održana u Banskom dvoru u Banjaluci u organizaciji Agencije za izbor najmenadžera BiH, Jugoistočne i Srednje Evrope.

Direktor Đapo kaže da mu ova nagrada mnogo znači i da je pokazatelj da je javno preduzeće, koje je preuzeo prije nešto manje od godinu dana, vratio na pravi put i stabilne noge, te da su ljudi koji su relevantni u biznisu to i prepoznali. Zahvalio se žiriju i organizatorima na dodjeljenoj nagradi i rekao da ova nagrada pripada i preduzeću u cjelini, jer se više od 450 zaposlenih svakodnevno bori i radi da brčansko javno komunalno preduzeće bude primjer dobrog poslovanja.

Ceremoniji je prethodio  tradicionalni 39. po redu međunarodni Biznis forum, kojeg organizuju Evropska nezavisna agencija “Euro manager” Sarajevo, časopis “Euromanager” i Evropsko udruženje menadžera  “BH menadžer” Zenica, u saradnji sa Spoljno-trgovinskom komorom Bosne i Hercegovine i privrednim komorama u BiH. Učesnici su bili najuspješniji menadžeri, naučni radnici i politički čelnici koji traže i nude rješenja za poboljšanje života u BiH i regionu.

nagrada_najmenadzer_1.jpg

Predsjednik Organizacionog odbora 39. Izbora najmenadžera BiH Pane Škrbić rekao je da 2019. treba da bude godina investicija, IT tehnologije, turizma i energetike, te da upravo razvoj ovih oblasti može da dovede do poboljšanja života svih građana.

Ovom događaju prisustvovao je i ministar industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić, koji je pohvalio organizaciju i rekao da se kroz ovu manifestaciju u stvari promovišu izvrsni rezultati koji se postižu u domaćoj privredi.

nagrada_najmenadzer_2.jpg

Za ličnost godine izabran je ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović, koji je ovu nagradu dobio drugi put. Rekao je da mu je drago što je ponovo dobitnik nagrade, jer je to znak da nikoga nije ostavio ravnodušnim u svom dosadašnjem radu.

Nagrade su dodjeljene i ambasadorima, gradonačelnicima, načelnicima, direktorima, preduzećima, pojedincima u obrazovanju, kulturi i informisanju i u drugim kategorijama.

Svečani dan posvećen uspjehu u poslu i radu ljudi u i iz BiH završen je “balom menadžera” u čast pobjednika.