SERVISNE INFORMACIJE za petak 02.11.2018. godine

servisne

Zastoji u isporuci električne energije:

- TS 10/0,4 kV Rahić 8, jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana

- TS 10/0,4 kV Stanovi 1, jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od 2 h tokom dana

- TS 10/0,4 kV Potočari 3, jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od 2 h tokom dana

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” biće uredno
  • Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara - Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – EŠ Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 h

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim matrerijalom: grad
  • Mašinsko krčenje šiblja i divljeg rastinja: oko carinskog prelaza
  • Uklanjanje lišća sa javnih travnjaka: grad

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.