SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 06. juni 2018. godine

serv

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- TS 10/0,4 kV Conram, Oglavina, Ibreks, Bazeni Brka, Zi Cafe, Asfaltna baza, Radić Rado, Lukavac, Zejćirović, Benzinska pumpa Karamujić, Yavuz i Yavuz 2, Bukvik 2, 3, 4 i 5 Donja Brka, Brka 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7, KT Motor, Gornji Rahić 1, 3, 4, 5 i 6, Rahić centar, Voćar, Ograđenovac 1 i 2, Hukelji, Belamionix, Okrajci, Palanka 1, 2, 3, 4 i 5, Čande, Ćoseti, Džigure, Vujičići, Bukvik 1 – dva kratkotrajna prekida oko 10:00 i oko 14:00 h

- TS 10/0,4 kV Has Comerc, Mc Govern, Malagić, Vitanovići 1, 2, 3, 4, 5, Bukovac 1, 2, 3, Ulović 1, 2, Lipovac 1, 2, Fis, Cetanex, Brod 2, 3, 4 i 8 i Veb – zastoj od 10:00 do 14:00 h

- DV 10 kV Ulice (TS 10/0,4 kV: Brod 1 i 6, Suljagića sokak 2, Grbavica 1, 3, 4 i 6, Donji Rahić 1, 2, 3 i 4, Ulice 1, 2, 3 i 4, Gornji Vukšić 1 i 2, Donji Vukšić i Grbavica 5) – zastoj od 10:00 do 14:00 h

- TS 10/0,4 kV Kolobara 2 – jedan NN izlaz, zastoj u trajanju oko 1 h u toku dana

- TS 10/0,4 kV Čande (Bekrići) – jedan NN izlaz, zastoj u trajanju oko 1 h u toku dana

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica od 05:00 do 22:00 časa
  • Pranje pješačke zone u III smjeni, polivanje kolovoza Uže gradske zone

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje travnjaka: N. Brčko, S. Varoš, Ficibajer centralni dio
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom: gradsko područje
  • Zalivanje biljnog materijala: gradsko područje

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner