SERVISNE INFORMACIJE za utorak 05. juni 2018. godine

serv

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- DV 10 kV Potočari (TS 10/0,4 kV: Stanovi 2 i 3, Buzekara 1, 2, 3 i 4 i TS Elektro Bijeljine (Pukiš, Koritaši i Smiljevac)) – zastoj od 10:00 do 14:30 h

- TS 10/0,4 kV Gornji Brezik 1 i 3, Stanovi 1 i 4 – dva kratkotrajna prekida oko 10:00 i oko 14:30 h

- TS 10/0,4 kV Drenava – zastoj od 12:00 do 14:00 h

- TS 10/0,4 kV Marković Polje 3 – zastoj od 08:30 do 10:30 h

Planirani radovi na TS 10/0,4 kV MCGovern se odgađaju.

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Služba za odvoz otpada:

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Kolobara – Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Donji Brezik – Prvi Maj, Klanac – Rijeke – Brčko Novo, Omerbegovača – Boće – Boderište – Gornji Zovik – Donji Zovik – Štrepci, Seonjaci – Dubrave – Prijedor – Stjepkovica – Gredice 1, Eš naselje – Bijeljinska cesta – Brezovo Polje (Čaršija, Selo, Novo naselje).

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade za održavanje javnih površina i saobraćajnica:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, mašinsko i ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene u periodu od 05:00 do 22:00 časa
  • Pranje pješačke zone u III smjeni, polivanje kolovoza Uže gradske zone

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje travnjaka: Š naselje, Ilićka oko saobraćajnica
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom: gradsko područje

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner