SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 05. februar 2018. godine

servisne_informacije.jpg

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- TS 10/0,4 kV Gornji Brezik 1 – zastoj od 9:00 do 11:00 h

- TS 10/0,4 kV Gluhakovac 4 – zastoj od 9:00 do 11:00 h

- TS 10/0,4 kV Gornji Rahić 3,  jedan NN izlaz - zastoj u trajanju oko 1 h u toku dana

- TS 10/0,4 kV Islamovac selo, jedan NN izlaz - zastoj u trajanju oko 1 h u toku dana

- DV 10 kV Begovača (Dizdaruša – dio naselja, Begovača, Goričkići, Boće, Boderište i Vranovača) – moguć zastoj oko 1 h u toku dana

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ČIŠĆENJE JAVNOPROMETNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade za održavanje javnoprometnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, mašinsko i ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 04:00 do 22:00 časa.
  • Održavanje prohodnosti puteva i svih drugih javnih površina u zimskom periodu na području grada Brčko

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

GIS – Geografski informacioni sistem – prostorni i numerički podaci o infrastrukturi komunalnih uređaja JP „Komunalno Brčko“, zainteresovanim pojedincima i organizacijama dostupni putem web stranice gis.komunalno.ba.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner