SERVISNE INFORMACIJE za utorak 30. januar 2018. godine

servisne_informacije.jpg

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- NN mreža Rašljani 2, u trajanju od maksimalno 1 h u toku dana

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.

- Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Služba za odvoz otpada:

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Kolobara – Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Donji Brezik – Prvi Maj, Klanac – Rijeke – Brčko Novo, Omerbegovača – Boće – Boderište – Gornji Zovik – Donji Zovik – Štrepci, Seonjaci – Dubrave – Prijedor – Stjepkovica – Gredice 1, Eš naselje – Bijeljinska cesta – Brezovo Polje (Čaršija, Selo, Novo naselje).

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade za održavanje javnih površina i saobraćajnica:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina i pražnjenje posuda za otpatke
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene u periodu od 04:00 do 22:00 časa
  • Održavanje prohodnosti puteva i svih drugih javnih površina u zimskom periodu na području grada Brčko

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

GIS – Geografski informacioni sistem – prostorni i numerički podaci o infrastrukturi komunalnih uređaja JP „Komunalno Brčko“, zainteresovanim pojedincima i organizacijama dostupni putem web stranice gis.komunalno.ba.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner