НАЈАВА ОДРЖАВАЊА МАНИФЕСТАЦИЈЕ „ШАПЕ И ЧЕТКИЦЕ“

Сектор за збрињавање напуштених животиња ЈП „Комунално Брчко“, у недјељу 26. маја на излетишту Фицибајер, организује креативну радионицу под називом „Шапе и Четкице“.

Ова активност има за циљ подстицање креативности код малишана, промоцију одговорног понашања према животињама, нашој локалној заједници и природи у цјелини, као и пружање подршке животињама из азила.

Програм радионице ће обухватити сљедеће активности:

• Изложба кучића из азила: пружите подршку нашим четвероножним пријатељима тако што ћете посјетити изложбу кучића из азила и можда пронаћи свог новог љубимца.
  • Час основне дресуре: за власнике паса ће наш кинолог одржати час основне дресуре, пружајући корисне савјете о одгоју и понашању љубимаца.
  • Осликавање контејнера за отпад: Заједно са вашом дјецом, имаћете прилику да осликате контејнере за отпад у различитим бојама и мотивима, чиме ћемо допринијети љепшем изгледу наше заједнице и подизању свијести о важности очувања околине. Сав материјал за рад обезбјеђује ЈП „Комунално Брчко“.

Напомена власницима паса – ваши мезимци су такође добро дошли на дружење. Простор на отвореном, који ћемо користити за радионицу, по њеном завршетку требамо оставити у уредном стању.