19.10.2020. У предузећу проведен регулаторни надзор

Тим Државне регулаторне комисије за електричну енергију (ДЕРК) прошле седмице боравио је у званичној дводневној посјети нашем предузећу, с циљем провођења редовног годишњег регулаторног надзора у вршењу електродистрибутивне дјелатности.

Предмет посјете Државне регулаторне комисије за електричну енергију су редовност достављања извјештаја, поштовање Услова за коришћење лиценци (за снабдијевање, дистрибуцију и трговину), финансијски показатељи и примјена одлуке о тарифним ставовима за купце који се снабдијевају у оквиру универзалне услуге (домаћинства и остала потрошња), затим увид у примјену тарифа за купце који се снабдијевају на тржишту, увид у пословне активности из области које се не односе на дистрибуцију и снабдјевање електричном енергијом, затим провођење активности у поступку раздвајања дјелатности, власништва над средствима за обављање дјелатности, квалитет снабдјевања електричном енергијом, енергетски показатељи те план набавке електричне енергије.

Вођа Тима Државне регулаторне комисије за електричну енергију у овој области је Саша Шћекић, руководилац Сектора за лиценце и техничке послове.