Servisne informacije

SERVISNE INFORMACIJE za petak.04.09.2020. godine

Zastoji u isporuci električne energije:

Planirani radovi

• u vremenu od 09:00-09:30 h doći će do kratkotrajnih prekida u snabdijevanju električnom energijom (maksimalno 5 minuta) kod svih kupaca iz ulica/naselja: Dizdaruša veći dio, Grčica, 4 Juli, Bescarinska zona, Čađavac, Donji Brezik dio i Bijeljinska dio, Jovana Sterije Popovića, Isaka Samokovlije, Magazinovića, Pere Zrelca, Petra Kočića, Isaka Samokovlije, Sulejmana Hadžialijagića, Augusta Augustinovića, Duška Radovića, Gustava Krkleca, 4. Juli, Zaima Mušanovića, Josipa Bosnara, Sime Matavulja, Jakova Gotovca, Đure Jakšića, Stevana Mokranjca, Radoja Domanovića, Milovana Glišića, Filipa Višnjića, Ćirila Metodija, Hilandarska dio, Krfska dio, Nikole Tesle dio, Milana hadži Ristića, Braće Ćuskića dio, Braće Kaurinovića, Braće Felner, Pavla Savića dio, Mihajla Petrovića, Mike Alasa, Prote Mateja Nenadovića, Poljoprivrednik, Josipa Kozarca dio, Slobodna carinska zona, Bijeljinska cesta, Blizina, Semberska dio, Vukosavačka i Srpka Petrovića dio.
  • u vremenu od 09:30-10:00 h doći će do kratkotrajnih prekida u snabdijevanju električnom energijom (maksimalno 5 minuta) kod svih kupaca iz ulica/naselja: Klanac, Novo Brčko dio, Broduša, Ivici dio, Suljagića sokak dio  i Eš naselje, Fra Šimuna Filipovića dio, Fra Serafina Zečevića, Jusufa Čampare, Marka Marulića, Hercegovačka, Rine Čulića, Braće Kobić, Milana Rakića, Krešimira Ćosića, Biskupa Josipa Štadlera, Miroslava Krleže, Vase Pelagića, Esada Pitića, Sulje Kahrimana, Tuzlanska, Muse Ćazima Ćatića, Marije Jurić Zagorke, Elvije Čelebije, Stevana Sremca, Joakima Vujića, Stevana Hristića, Ivana Meštrovića, Kulina Bana, Kožara, Bašeskija dio, Sarajevska dio, Suljagića Sokak dio, Muderisa Ibrahimbegovića, Jakova Ignjatovića, Osmana Derviševića, Safeta Pašalića, Bosanskih kraljeva, Njegoševa, Skendera Kulenovića, Braće Ribnikara, Mujage Mula Mehmedovića, Miroslava Krleže, Branka Radičevića, Branka Ćopića, Tursića, Braće Ćuskića, Bijeljinska dio, Paje Jovanovića, Marina Držića, Dr Safeta Muratovića, Trg pravde dio i Hasana Bećirovića dio.
  • u vremenu od 10:00-10:30 h doći će do kratkotrajnog prekida u snabdijevanju električnom energijom (maksimalno 5 minuta) kod svih kupaca iz ulica/naselja: Dizdaruša dio, Lazarići i Rijeke manji dio, Zaima Mušanovića, Bareš, Rogozan, Franca Mažuranića, Augusta Augustinovića i naselje Lazarići.
  • u vremenu od 10:30-11:00 h doći će do kratkotrajnih prekida u snabdijevanju električnom energijom (maksimalno 5 minuta) kod svih kupaca iz ulica/naselja: Novo Brčko dio, Park i Prahulja.

Bijeljinska dio, Željeznička, Matije Gupca, Jusufa Čampare dio, Krešimira Ćosića dio, Tursića, Skendera Kulenovića, Studentska, Braće Kobića dio, 8.mart, Biskupa Josipa Štadlera dio, Tina Ujevića, Edhema Mulabdića, Prof. Murata efendije Sinanagića, Omerovića, Hasana Kikića, Fra Šimuna Filipovića dio, Đermanovića, Burića, Prnjavor, Mehmedalije Maka Dizdara, Augusta Šenoe dio.

Neplanirani radovi

• Stolin, Donji Brezik i Gornji Brezik dio, prekid u trajanju do 30 minuta u toku dana
  • Bijela manji dio, prekid u trajanju od 1 h u toku dana
  • Stanovi manji dio, prekid u trajanju oko 1 h tokom dana

Interventni radovi: Zbog interventnih radova u toku dana na EEO ČTS 35/10 kV Gornji Rahić doći će do prekida u isporuci električne energije u vremenu oko 12:00 h u maksimalnom trajanju od 1 h kod kupaca iz sljedećih naselja: Gornji Rahić, Ograđenovac, Hukelji, Okrajci, Štrepci, Palanka, Bunarić Peškiri, Bukvik (dio naselja prema Gajevima), Vujičići, Džigure, Ćoseti, Čande, Gornji i Donji Zovik, Šatorovići, Repino Brdo, Prutače, Maoča, Karavlaška Maoča, Islamovac.

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” trebalo bi da bude uredno
  • Kvalitet vode odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).
  • Vanredne aktivnosti po nalogu Vlade Brčko distrikta BiH: pranje i dezinfekcija javnih i saobraćajnih površina i pijaca

Danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara – Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – EŠ Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

ODRŽAVANJE JAVNIH ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene
  • Mašinsko čišćenje kolovoza specijalnim vozilom
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom
  • Orezivanje zelene ograde
  • Mašinsko košenje travnjaka: Bijeljinska cesta, Tuzlanska cesta, Naselje Solidarnosti

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

• Usluge održavanja – uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.
  • Usluga dostave vode u cisterni : Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je podnijeti zahtjev i izvršiti uplatu na šalterima preduzeća. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.