SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 20.05.2020. godine

dalekovod2

- Zastoji u isporuci električne energije:

- Donji Rahić 4 zastoj u trajanju od 9-11h

- Marković Polje 1 zastoj u trajanju od 9-11h

- TS 10/0,4 kV Tehnički školski centar 1  (jedan NN izlaz) zastoj 2 h u toku dana.

- TS 10 /0,4kV Novo Brčko 14 (jedan NN izlaz) zastoj 2 h u toku dana.

- TS 10/0,4 kV Bulevar 1 ( dva izlaza NN izlaz) zastoj 1 h u toku dana.

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema pod upravom JP „Komunalno Brčko“ biće uredno.

- Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi: 40/10, 43/10 i 30/12).

- Vanredne aktivnosti po nalogu Vlade Brčko distrikta BiH: pranje i dezinfekcija javnih i saobraćajnih površina

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

ODRŽAVANjE JAVNIH, ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Mašinsko čišćenje kolovoza specijalnim vozilom
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom: grad
  • Mašinsko košenje travnjaka: Tuzlanska cesta, Solidarnost, Klanac/Izbor/Brod, novi put Klanac - Rosulje
  • Orezivanje zelene ograde: grad

• Šalteri blagajne rade od 07:00 do 17:30 h. Pauza u radu je u periodu od 12:45 - 13:15 h, kada se vrši dezifekcija prostora. Molimo kupce da prilikom dolaska na blagajnu poštuju sve propisane mjere: prije ulaska u objekat nagaze spužvu sa dezinfekcionim sredstvom, dezinfikuju ruke, nose zaštitne maske na licu i da drže odstojanje jedni između drugih.
  • Šalteri Službe za odnose s kupcima  rade sa strankama do 13:30 h.
  • Za sve informacije, reklamacije, pohvale ili žalbe, najprije pozovite besplatnu info liniju 0800 505 07.
  • O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili putem besplatne info linije 0800 505 07.