SERVISNE INFORMACIJE za petak 15.05.2020. godine

drvo

Zastoji u isporuci električne energije:

- Brdo Šterac, Lukavac i Bukvik veći dio, zastoj u trajanju do pola sata iza 11 h;

- Štrepci dio, kraći zastoj u toku dana;

- Gornji Rahić manji dio, mogući zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

- Meraje dio (Ulica Klebića), zastoj u trajanju od sat vremena u jutarnjim satima;

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” biće uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.

- Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara - Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – EŠ Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

ODRŽAVANJE JAVNIH ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene
  • Mašinsko čišćenje kolovoza specijalnim vozilom
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom: grad
  • Sadnja sezonskog cvijeća: grad
  • Mašinsko košenje travnjaka: Ilićka, prigradska naselja
  • Orezivanje zelene ogrаde: grad

• Šalteri blagajne rade do 17:30 h. Pauza u radu je u periodu od 12:00-12:30 h, kada se vrši dezinfekcija prostora.
  • zaprima samo zahtjeve za priključke i elektroenergetske saglasnosti. I ove, kao i druge zahtjeve, kupci mogu poslati e-mailom Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , faksom na 049/216-118 ili poštom na Tina Ujevića 66, a obrazac preuzeti na web stranici u meniju Korisnički servis-zahtjevi i obrasci.
  • Šalter Službe za protokol i administraciju sa strankama radi do 13:00 h.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem besplatne info linije 0800 505 07.