SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 13.05.2020. godine

drvo

Zastoji u isporuci električne energije:

- Maoča manji dio, zastoj u trajanju oko 2 h tokom dana;

- Ul. Pavla Savića, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana; - Grbavica manji dio, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

- Donji Brezik manji dio, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema pod upravom JP „Komunalno Brčko“ biće uredno.

- Kvalitet vode je zadovoljavajući i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. glasnik BiH, brojevi: 40/10, 43/10 i 30/12).

- Vanredne aktivnosti po nalogu Vlade Brčko distrikta BiH: pranje i dezinfekcija javnih i saobraćajnih površina.

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

ODRŽAVANjE JAVNIH, ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica
  • Mašinsko čišćenje kolovoza specijalnim vozilom
  • Sadnja sezonskog cvijeća – gradsko područje
  • Mašinsko košenje travnjaka - naselje Novo Brčko, oko autobuske stanice, Ficibajer, Ilićka
  • Orezivanje žive ograde – gradsko područje

• Šalteri blagajne rade do 17:30 h. Pauza u radu je u periodu od 12:00-12:30 h, kada se vrši dezinfekcija prostora.
  • zaprima samo zahtjeve za priključke i elektroenergetske saglasnosti. I ove, kao i druge zahtjeve, kupci mogu poslati e-mailom Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , faksom na 049/216-118 ili poštom na Tina Ujevića 66, a obrazac preuzeti na web stranici u meniju Korisnički servis-zahtjevi i obrasci.
  • Šalter Službe za protokol i administraciju sa strankama radi do 13:00 h.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili putem besplatne info linije 0800 505 07.