SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 11.05.2020. godine

drvo

Zastoji u isporuci električne energije:

- Sandići veći dio i Slijepčevići dio, zastoj u vremenu od 09:30 – 13:30 h;

- Sandići dio, Brezovo Polje dio, Selo Brezovo Polje dio, Trnjaci i Gredice Marići, dva kraća zastoja oko 09:30 h i 13:30 h;

- Maoča dio, zastoj u trajanju od 2 h tokom dana;

- Brod dio (ulica Mostarska dio), zastoj u trajanju od 1 h u toku dana;

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).
  • Vanredne aktivnosti po nalogu Vlade Brčko distrikta BiH: pranje i dezinfekcija javnih i saobraćajnih površina

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ODRŽAVANJE JAVNIH ZELENIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene
  • Mašinsko čišćenje kolovoza specijalnim vozilom
  • Čišćenje rigola kolovoza: grad
  • Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim materijalom
  • Orezivanje/oblikovanje mladog drveća, sa prehranom
  • Mašinsko košenje travnjaka: Ilićka oko saobraćajnica
  • Orezivanje zelene ograde: grad

• Šalteri blagajne rade do 17:30 h. Pauza u radu je u periodu od 12:00-12:30 h, kada se vrši dezinfekcija prostora.
  • zaprima samo zahtjeve za priključke i elektroenergetske saglasnosti. I ove, kao i druge zahtjeve, kupci mogu poslati e-mailom Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , faksom na 049/216-118 ili poštom na Tina Ujevića 66, a obrazac preuzeti na web stranici u meniju Korisnički servis-zahtjevi i obrasci.
  • Šalter Službe za protokol i administraciju sa strankama radi do 13:00 h.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba i kontaktiranjem besplatne info linije 0800 505 07.