28.04.2020. Obavještenje za kupce – režim rada za Prvi maj

zaposlenici-zgrada.jpg

JP „Komunalno Brčko“ obavještava kupce o režimu rada za prvomajske praznike:

U skladu sa Zakonom o praznicima Brčko distrkta BiH, 1. i 2. maj su neradni dani.

Stoga, u petak  01.05.2020. godine neće biti prikupljanja i odvoza smeća. Ipak, Služba za javnu higijenu će 01.05.2020. godine organizovati održavanje čistoće na prostoru Ficibajera, pješačke zone, zelene pijace i gradskog parka.

U subotu, 02.05.2020.godine, radni procesi u RJ Čistoća će se odvijati u skladu sa redovnim rasporedom. Služba za javnu higijenu će 02.05.2020 organizovati pojačano čišćenje (sakupljanje i odvoz otpadaka, pražnjenje kantica, metenje) na užem gradskom području, izletištu Ficibajer i gradskom parku.

Šalteri blagajne neće raditi u petak 01.05. i subotu 02.05.2020. godine.

Organizacione jedinice Fabrika vode i Distributivni centar upravljanja radiće normalno, zbog obezbjeđenja nesmetanog snabdijevanja kupaca vodom i električnom energijom.

Ostale radne jedinice obezbjediće minimum funkcionalnih kapaciteta, u skladu sa zakonskom obavezom u neradne dane u Brčko distriktu BiH.

Aktivnosti koje je preduzeće u obavezi da radi po nalozima Štaba za zaštitu i spasavanje Brčko distrikta BiH, biće realizovane u skladu sa zahtjevima.