SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 08.11.2018. godine

servisne

Zastoji u isporuci električne energije:

-           DV 10 kV Lipovac-Brod (naselja: Lipovac, Ulović, Vitanovići i Bukovac) - u terminu od 09:30 – 13:30 h;

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno

- Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene od 05:00 do 22:00 h

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Nivelisanje terena i uzimljavanje ruža u gradskom području
  • Mašinsko krčenje šiblja i divljeg rastinja u MZ Rijeke
  • Uklanjanje lišća sa javnih travnjaka u gradskom području

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.