SERVISNE INFORMACIJE za utorak 06.11.2018. godine

servisne

Za danas su predviđeni sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- DV 10 kV Dizdaruša, u terminu od 09:30 – 13:30 h;

- TS 10/0,4 kV Ivici 2, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

- TS 10/0,4 kV Prutače, jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od 3 h tokom dana;

- Kraći zastoj na 1 NN izlazu na TS 10/0,4 kV Cerik 2, iza 13 h danas.

• Problema sa vodosnabdijevanjem imaju kupci u naselju Gornje Dubravice. Ekipe su na terenu radi otklanjanja kvara.
  • Stanje vodosnabdijevanja gradskog i ostalih lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Služba za odvoz otpada:

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara – Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Donji Brezik – Prvi Maj, Klanac – Rijeke – Brčko Novo, Omerbegovača – Boće – Boderište – Gornji Zovik – Donji Zovik – Štrepci, Seonjaci – Dubrave – Prijedor – Stjepkovica – Gredice 1, Eš naselje – Bijeljinska cesta – Brezovo Polje (Čaršija, Selo, Novo naselje).

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade za održavanje javnih površina i saobraćajnica:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, mašinsko i ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene u periodu od 05:00 do 22:00 h

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Sadnja biljnog materijala i pripreme terena za sjetvu trave
  • Mašinsko krčenje šiblja i divljeg rastinja: oko carinskog prelaza, Ilićka površina uz magistralni put
  • Uklanjanje lišća sa javnih travnjaka u gradskom području

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.