SERVISNE INFORMACIJE za srijedu 31.10.2018. godine

servisne

Danas će biti realizovani zastoji na sljedećim elektro-energetskim objektima:

- Dio DV 10 kV Lipovac Brod (naselja: Lipovac i dio Ulovića) u vremenu od 09:30 do 13:00 h;

- Dio DV 10 kV Lipovac Brod (naselja: Vitanovići, Bukovac i dio Ulovića) dva kratkotrajna prekida oko  09:30 i oko 13:00 h;

- TS 10/0,4 kV Maoča 6, jedan NN izlaz, zastoj od 1 h tokom dana;

- TS 10/0,4 kV Maoča 3, jedan NN izlaz, zastoj oko 2 h tokom dana;

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Odvoz otpada će danas i u narednim danima biti otežan zbog nedostatka vozila za prikupljanje i odvoz otpada.

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica od 05:00 do 22:00 h

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Okopavanje parcela sa zasađenim biljnim matrerijalom: grad
  • Mašinsko košenje: savski pojas ušće - Ficibajer
  • Uklanjanje lišća sa javnih travnjaka: grad

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.