SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 29.10.2018. godine

servisne

Zastoji u snabdijevanju električnom energijom:

- Dalekovod 10 kilovolti Dizdaruša – bez napajanje će biti dio naselja Dizdaruša, odnosno ulice: Zaima Mušanovića, Ćamila Sijarića i Džemala Bijedića, kao i naselja Begovača, Goričkići, Boće, Boderište i Vranovača, i to u vremenu od 10:00 do 15:00 h

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).
  • U periodu od 10:00 do 16:00 časova, doći će do prekida snabdijevanja vodom kupaca u ulici Ulički put radi izvođenja radova na izgradnji nove vodovodne mreže koju finansira i nadzire Odjeljenje za komunalne poslove Vlade Brčko distrikta BiH.

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 h

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje: savski pojas od Kečige do Ficibajera
  • Sadnja sezonskog cvijeća: grad

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.