SERVISNE INFORMACIJE za petak 26.10.2018. godine

servisne

- TS 10/0,4 kV Ražljevo 1, jedan NN izlaz zastoj u trajanju od pola sata tijekom dana

- TS 10/0,4 kV Gornji Brezik 2, zastoj u trajanju od 30 minuta tijekom dana

- DV 10 kV Potočari zbog radova na rasjeci moguće kratkotrajno isključenje tijekom dana

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10)

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara - Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1. Maj, Novo Brčko – Eš Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

Akcija prikupljanja krupnog otpada

• MZ Rašljani: parking kod zgrade MZ
  • MZ Maoča: kod kuće Kurtalić Ferida,
  • Tabaci – kod Tabačkog mosta,
  • Rašljanski put – proširenje puta kod mosta
  • MZ Prutače: raskrsnica na ulazu u naselje
  • MZ Gornji Rahić: proširenje puta kod mezarja prema Čandama, parking na pijaci, Šljivičko brdo
  • MZ Ograđenovac Hukelji: kod nove zgrade MZ
  • MZ Čande: parking kod zgrade MZ
  • MZ Ćoseti: kod zgrade MZ
  • MZ Cerik: parking kod izbjegličkog naselja, s lijeve strane kod autobuske stanice
  • MZ Bijela: parking kod nogometnog igrališta i raskrsnica ispred mosta u Cvijanovićima
  • MZ Gornja Skakava: parking kod Doma kulture

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 sata
  • Pranje pješačke zone i uže gradske zone od 23:00 do 07:00 časova

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje: savski pojas od Kečige do ušća
  • Sadnja sezonskog cvijeća: grad

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati

Usluga dostave vode u cisterni – Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.