SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 12.07.2018. godine

cisterna-jkp

Za danas su planirani sljedeći radovi na EEO:

- TS 10/0,4 kV Bescarinska zona 1 i Dizdaruša 8 - u vremenu od 08:00 - 10:00 h;

- TS 10/0,4 kV Bescarinska zona 2 i Grčica 1 - u vremenu od 10:00 - 12:00 h;

- DV 10 kV Gorice ( TS 10/0,4 kV: Gorice 1 i 2, NGV i Timko) – u vremenu od 10:00 do 13:00 h;

-  DV 10 kV Krepšić (naselja: Rijeke, Suljagića sokak, dio naselja Ivici, dio naselja Brod, dio naselja Gluhakovac, dio naselja Grbavica i Plazulje) – dva kratkotrajna prekida oko 10:00 i oko 13:00 h;

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Zbog izvođenja radova –rekonstrukcije cjevovoda u ulici Alekse Šantića i Branka Kisića može doći do kratkog zastoja u snadbijevanju vodom
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10)

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 sata

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje travanjaka –MZ Ilićka
  • Okopavanje biljnog matrijala: zelene površine oko Tačovog spomenika, Tehničke škole, katoličke crkvae, Direkcije za finansije
  • Orezivanje mlade žive ograde
  • Tretiranje biljnog materijala hemijskim sredstvima (herbicidima)

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati

Usluga dostave vode u cisterni – Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.