SERVISNE INFORMACIJE ZA SRIJEDU 11.07.2018.

cisterna-jkp

Za danas su predviđeni sljedeći radovi na elektro-energetskim objektima:

1.       Planirani radovi

- TS 10/0,4 kV Poljoprivrednik 1 - u vremenu od 08:00 - 10:00 h;

- TS 10/0,4 kV Poljoprivrednik 2 - u vremenu od 10:00 - 12:00 h;

- TS 10/0,4 kV Gornji Brezik 1 i 3, Stanovi 1, 2, 3 i 4, Buzekara 1, 2, 3 i 4 – dva kratkotrajna prekida oko 8:00 i oko 14:30 h;

2.       Neplanirani radovi

• DV 10 kV Bijela (Naselja: Seonjaci, Panjik, dio naselja Dubrave i Bijela) – u vremenu od 10:00 do 11:00 h;
  • TS 10/0,4 kV Plazulje vodovod 3, jedan NN izlaz, zastoj u trajanju oko 1 h tokom dana;
  • TS 10/0,4 kV Kozaračka 2, dva NN izlaza, zastoj u trajanju oko 2 h tokom dana;

Napomena: Planirani radovi na EEO TS 10/0,4 kV Dizdaruša 1 i 6 odgađaju se.

• Zbog izvođenja radova –rekonstrukcije cjevovoda u ulici Alekse Šantića i Branka Kisića može doći do kratkog zastoja u snadbijevanju vodom, ali ne duže (2-3h).
  • Stanje vodosnabdijevanja ostalih dijelova gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Maoča, Gredice 2 – Sandići – Trnjaci – Popovo Polje – Ražljevo – Slijepčevići – Krbeti – Buzekara, Brka – Ugori, Vitanovići – Bukovac – Bukvik – Palanka – Lipovac – Ulović, Gornja Laništa – Donja Laništa – Donji Vukšić – Gornji Vukšić – Tinjaši – Jagodnjak – Poljaci – Donja Skakava – Krepšić – Marković Polje, Stanovi – Gornji Brezik – Gornje Dubravice – Donje Dubravice – Šatorovići, Pukiš.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica od 05:00 do 22:00 časa

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje travanjaka –mjesne zajednice Ilićka, Ivici, Grčica, Dizdaruša spomenik, 4.Juli oko obdaništa.
  • Okopavanje biljnog matrijala: mjesna zajednica Brka - kod spomenika, kod česme, kružni tok
  • Tretiranje insekticidima žive ograde – naselje Brka kod spomenika i česme

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.