SERVISNE INFORMACIJE za petak 06.07.2018. godine

cisterna-jkp

Zastoji u isporuci električne energije:

- ČTS 35/10 kV Krepšić (naseljena mjesta: Krepšić, Gorice, Plazulje (dio naselja), Marković Polje, Gornja i Donja Laništa i Vučilovac, isto tako bez napajanja će biti i mjesto razmjene prema Republici Srpskoj, odnosno 10 kV dalekovod prema Lončarima) – u vremenu od 08:00 do 16:00 h

- TS 10/0,4 kV Ražljevo 2, jedan NN izlaz zastoj u trajanju od 2 h tijekom dana

- TS 10/0,4 kV Ulice 4, jedan NN izlaz zastoj u trajanju od 2 h tijekom dana

- TS 10/0,4 kV Trnjaci 1, jedan NN izlaz zastoj u trajanju od 2 h tijekom dana

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži, osim mogućih kraćih prekida vodosnabdijevanja manjeg broja kupacu u ulici Alekse Šantića radi izvođenja radova na rekonstrukciji vodovodne i kanalizacione mreže.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10)

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara - Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – EŠ Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 časa.

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Okopavanje:  Sezonskog cvijeca, ružičnjaka, trajnica, mladih stabala – gradsko područje
  • Tretiranje hemijskim sredstvima insekticidi – ružičnjaci gradsko područje
  • Mašinsko košenje travnjaka: PSC
  • Kidanje zaperaka –ulica Dejtonska lijeva i desna strana
  • Mašinsko orezivanje mlade žive ograde

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.