SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 31. maj 2018. godine

serv

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- TS 10/0,4 kV Donja Laništa u vremenu od 08:30-10:30 h

- TS 10/0,4 kV Gornja Laništa u vremenu od 12:00-14:00 h

- TS 10/0,4 kV Maoča 5 – jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od 2 h u toku dana

- TS 10/0,4 kV Donji Rahić 3 – jedan NN izlaz, zastoj u trajanju od pola sata u toku dana

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

• ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.
  • Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05,00 do 22,00 časa
  • Pranje pješačke zone u III smjeni, polivanje kolovoza uže gradske zone

ODRŽAVANJE ZELENIH POVRŠINA:

• Mašinsko košenje travnjaka: Centar, Bulevar, Kasarna, Arhiv, Bijela Džamija
  • Orezivanje zelene ograde: gradsko područje
  • Sadnja sezonskog cvijeća i mladog drveća: gradsko područje

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.

Usluga dostave vode u cisterni :

Obavještavamo građane da vršimo isporuku vode u cisterni. Ova usluga pogodna je za punjenje dvorišnih bazena, prilikom organizacije raznih skupova i sl. Usluga je dostupna radnim danima, a prije isporuke potrebno je izvršiti uplatu na šalterima Blagajne. Jedna isporuka cisterne kapaciteta 10 metara kubnih u krugu do 20 km košta 100 KM. Za dodatne informacije pozvati 0800 505 07.

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner