17.05.2018. Služba za javnu higijenu danas angažovana na poslovima košenja

Zaposlenici Sektora za javnu higijenu JP „Komunalno Brčko“ danas su angažovani na poslovima košenja i uređenja Gradskog parka, zatim košenja javnih površina u nekoliko seoskih mjesnih zajednica, orezivanja zelene ograde te okopavanja cvijetnih gredica u gradskom području.

Riječ je o planskim aktivnostima koje RJ Čistoća tokom proljećnih mjeseci realizuje u skladu sa planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnoprometnih površina, skrbeći na ovaj način o održavanju slike uredne, čiste i urbane sredine te uređenog okoliša.

Sektor za održavanje javne higijene osim pomenutih radova, svakodnevno brine i o sakupljanju i uklanjanju otpadaka, te ručnom čišćenju i pražnjenju posuda za otpatke sa javnih površina. U periodu od 05:00 do 22:00 sata svakoga dana provodi se održavanje i čišćenje pješačke zone i Bulevara Mira.

kosenje-park kosenje-park-2

iso 9001 iqnet gis_jpkomunalno racun_jpkomunalno brcko_smart_city_banner