SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 12.02.2018. godine

servisne_informacije.jpg

Za danas su planirani sljedeći zastoji u isporuci električne energije:

- TS 10/0,4 kV Gluhakovac 4 i Potočari 5 – zastoj od 11:00 do 13:00 h

- Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.

- Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ČIŠĆENJE JAVNOPROMETNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade za održavanje javnoprometnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, mašinsko i ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene u periodu od 04:00 do 22:00 sata.
  • Održavanje prohodnosti puteva i svih drugih saobraćajnih javnih površina u zimskom periodu na području grada

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 sati.

Od danas će biti intenzivirane aktivnosti na uručenjima naloga za isključenje električne energije i isključenja sa mreže neredovnih platiša.

Krenula je i aktivnost na usaglašavanju da li su stvarni korisnici usluga isporuke vode, električne energije i odvoza smeća, evidentirani i kao kupci.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.