SERVISNE INFORMACIJE za ponedjeljak 18.03.2019. godine

grmovi

Zastoji u isporuci električne energije;

• Repino Brdo i Vranovača, zastoj u trajanju od 09:00 – 11:00 h;

• Krnjića brdo i Boderište – dio, zastoj u trajanju od 11:00 – 13:00 h;

• Rašljani – dio, naselje Dinastija, zastoj u trajanju od 1 h tokom dana;

• Centar kod Vatrogasnog, zastoj u trajanju od 5 – 10 minuta tokom jutarnjih sati;

• Ulica Milana Konjevića (Čađavac), zastoj u trajanju od 2 h u toku dana;

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” je uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.

• Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas je prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka – Potočari, Grčica, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana, Plazulje – Grbavica – Donji Rahić – Ulice – Gorice, Mujkići – Gluhakovac – Brod desna strana, Vučilovac – Drenava.

ČIŠĆENJE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.

• Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 h

• Orezivanje suvih i opasnih stabala - Novo Brčko

• orezivanje srednjodobnih stabala – park ispred Gradskog arhiva

• Vađenje panjeva u velikom parku

• Uređivanje - ašovljenje cvjetnih gredica – centar grada

Zimska služba

• Zimsko održavanje ulica i puteva u gradskoj zoni

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.