SERVISNE INFORMACIJE za petak 15.03.2019. godine

grmovi

Zastoji u isporuci električne energije:

• Šatorovići – dio i Vranovača zastoj u trajanju od 09:00 – 11:00 h;

• Šatorovići – Maholjaši i Boderište – dio zastoj u trajanju od 11:00 – 13:00 h;

• Rašljani – dio naselja Dinastija, zastoj u trajanju od 1 h tijekom dana;

• Gornji Rahić – centar dio, zastoj u trajanju od 1 h tijekom dana;

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema kojima upravlja JP “Komunalno Brčko” biće uredno i nema planiranih isključenja potrošača radi izvođenja radova na mreži.

• Kvalitet vode u gradskom i ostalim lokalnim sistemima je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Kolobara - Burića Brdo – Meraje – Ivici – Rosulje, Prutače – Ograđenovac – Čande – Ćoseti – Hukelji – Rašljani, Cerik –Bijela – Gornja Skakava – Gredice 1 – Donji Brezik – 1.Maj, Novo Brčko – EŠ Naselje – Bijeljinska cesta, Klanac – Rijeke.

ČIŠĆENjE JAVNIH SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina:

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje površina, pražnjenje posuda za otpatke.

• Održavanje pješačke  zone i bulevara Mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene, permanentno u periodu od 05:00 do 22:00 h

• Okopavanje i orezivanje  mladih grmova - gradsko područje

• Orezivanje srednjodobnih stabala - arhiv

• Vađenje panjeva –veliki park

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

ZIMSKA SLUŽBA

• Zimsko održavanje ulica i puteva u gradskoj zoni – čišćenje rigola

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina i cvjetnjaka za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.