SERVISNE INFORMACIJE za četvrtak 14.02.2019. godine

serv

Zastoji u isporuci električne energije:

- Ćoseti – zastoj u trajanju od 2 h tokom dana;

- Naselje Bareš dio (od broja 84. do broja 87.) – zastoj u trajanju od 4 h tokom dana;

- Gornji Rahić, naselje Berkovac – dva zastoja u toku dana u trajanju od pola sata;

RJ VODOVOD I KANALIZACIJA.

• Stanje vodosnabdijevanja gradskog i lokalnih vodovodnih sistema pod upravom JP „Komunalno Brčko“ je uredno.
  • Kvalitet vode je zadovoljavajući  i odgovara Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće (Sl. list BiH 40/10).

Prema planu, danas će prikupljanje i odvoz smeća od pravnih i fizičkih lica biti organizovano u naseljima: Centar – Srpska Varoš – Ilićka, Grčica, Gornji Rahić, Dizdaruša – Poljoprivrednik, Mujkići – Gluhakovac – Brod donja strana, Broduša – Stari Rasadnik – Brod lijeva strana.

ČIŠĆENJE JAVNIH I SAOBRAĆAJNIH POVRŠINA U GRADSKOM PODRUČJU u skladu sa Planom i programom nadležnog odjeljenja Vlade Brčko distrikta BiH za održavanje javnih površina.

• Sakupljanje i uklanjanje otpadaka sa javnih površina, ručno čišćenje javnih površina, pražnjenje posuda za otpatke.
  • Održavanje pješačke  zone i Bulevara mira: čišćenje, sakupljanje otpadaka i pražnjenje korpica provodi  se u dvije smjene od 05:00 do 22:00 h
  • Uređenje cvjetnih gredica

Zimska služba

• Zimsko održavanje ulica i puteva u gradskoj zoni

• Udomljavanje pasa iz azila svakog utorka i petka od 10:00 – 11:00 h

Usluge održavanja - Uslužno košenje, održavanje i uređenje zelenih površina za pravna i fizička lica u skladu sa cjenovnikom preduzeća.

O ostalim i dodatnim uslugama koje pruža JP „Komunalno Brčko“ možete saznati više u korisničkom servisu na www.komunalno.ba ili kontaktiranjem Pozivnog centra 0800 505 07.